Book gratis synsprøve

Hvornår har du sidst fået foretaget en synsprøve?

Dit syn ændrer sig hele livet, så det er vigtigt jævnligt at få tjekket, at du stadig ser skarpt og tydeligt. Hvis du er begyndt at døje med fx spændingshovedpine eller trætte og tørre øjne, er det især en god idé at booke tid til en synsprøve. Vores autoriserede optiker sørger for at foretage en grundig undersøgelse af dit syn og giver råd og vejledning til, hvad der er bedst i forhold til din livsstil og behov. Vi anbefaler, at du får tjekket dit syn minimum 1 gang om året.

 

Find din nærmeste CrossEyes-butik herunder og book tid via vores onlineformular eller ring og bestil en tid. Du kan også møde op i butikken, hvor personalet står klar til at hjælpe dig.

CrossEyes Aalborg
Algade 21
9000 Aalborg
Tel: 31 33 61 80
E-mail: aalborg@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synprøve

CrossEyes Aarhus
Frederiksgade 12
8000 Aarhus
Tel: 40 50 77 97
E-mail: frederiksgade@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synsprøve

CrossEyes Esbjerg
Kongensgade 79
6700 Esbjerg
Tel: 31 40 77 97
E-mail: esbjerg@crosseyes.dk

 Åbningstider | Book synsprøve

CrossEyes Frederiksberg
Godthåbsvej 6
2000 Frederiksberg
Tel: 53 89 04 41
E-mail: frederiksberg@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synsprøve

CrossEyes Lemvig
Andrupsgade 2 st. tv.
7620 Lemvig
Tel: 41 20 30 11
E-mail: lemvig@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synsprøve

CrossEyes Nykøbing M
Algade 30
7900 Nykøbing
Tel: 41 20 30 12
E-mail: nykobing@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synsprøve

CrossEyes Odense
Ny butik åbner i januar 2018

Skulle du have nogen spørgsmål, så kontakt os endelig:
E-mail: info@crosseyes.dk

CrossEyes Sølvtofte Randers
Østervold 26
8900 Randers C
Tel: 31 31 97 72
E-mail: randers@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synsprøve

CrossEyes Ringsted
Tinggade 10
4100 Ringsted
Tel: 88 13 30 62
E-mail: am@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synsprøve

CrossEyes Silkeborg
Tværgade 16
8600 Silkeborg
Tel: 28 86 00 55
E-mail: silkeborg@crosseyes.dk

Åbningstider | Book synsprøve